Search
  • צוות בר גינון מצבות

דוגמאות של מצבות: מגוון דוגמאות של מצבות לאחר גינון והשקייה

דוגמאות של מצבות שעברו גינון והשקייה הן הדרך הכי טובה להמחיש לכם איך נראית מצבה מתוחזקת. ואיך למעשה, ניתן להבחין בהבדל בין מצבות מוזנחות לבין מצבות שעוברות גינון והשקייה באופן קבוע ולאורך זמן. אם אתם מחפשים דוגמאות של מצבות מתוחזקות ורוצים לדעת יותר על היתרונות של תחזוקת הקבר וסביבתו, וגם לגלות מגוון דוגמאות שונות של גינון סביב חלקת הקבר: אנו ממליצים לכם לקרוא את ההסברים ולבחון את התמונות שבכתבה הבאה.


דוגמא ראשונה: צמחייה ממשפחת הסוקולנטים העמידה במזג האוויר המאתגר

בתמונה הזו אנו רואים צמחייה קשיחה ועמידה בפני האקלים המאתגר בישראל. מדובר על סוג צמחייה דומיננטי במראה, וכמובן עמיד בזכות קשיחותו ואופיו המחוספס. מדובר על צמחים ממשפחת ה''סוקולנטים''. צמחים עבים ובשרניים שמכילים בתוכם מאגרי מים פנימיים, בזכות כך הצמחים הללו לא דורשים השקייה בתדירות גבוהה, מה שמקנה להם יתרון מול השמש הקיצית והופכת אותם לעמידים במיוחד לאורך זמן. זו דוגמה ראשונה מבין כל דוגמאות של מצבות שנראה בכתבה זו.


לחצו לקריאה אודות השירות המקצועי בבר גינון >> גינון מצבות

לחצו וחייגו ליצירת קשר עם עזרי גולן יעיש וקבלת מידע נוסף על דוגמאות של מצבות >> 054-451-1665


דוגמאות של מצבות - הסגנון המשתלב בין אבני המצבה

זו אחת מבין הדוגמאות של מצבות הכי חדשניות. השיטה היא לשלב אדמה וצמחייה בין אבני המצבה. מה שמיוחד בשיטה הזו היא הצמחיה מתוך כותלי המצבה, דבר מרהיב ביופיו שנותן משמעות עמוקה לצמיחה שיוצאת מתוך חלקת הקבר. כאשר אנו שוטפים את השיש, המים מחלחלים בין החריצים ומשקים את אדמת הצמחייה. ניתן לבצע גינון מסוג זה רק כאשר מדובר על מצבה שמלכתחילה נבנתה בצורה המתאימה. כיום, יש הרבה מצבות שעטופות בשיש מכל הכיוונים ואין אפשרות לבצע גינון על חלקת הקבר אלא רק בסביבה המצבה. כמו שנראה בדוגמה של המצבה הבאה.


דוגמאות של אדניות עץ בהתאמה אישית בסביבת המצבות

כאן אנו רואים מצבות מאוד נפוצות, מדובר על מצבה זוגית עם שטח ריק בין 2 המצבות. ברוב המקרים מדובר על שיש מקצה לקצה שעוטף את כל חלקת הקבר. במקרים כאלה, אנו פשוט מניחים אדנית מיוחדת (שאנחנו בבר גינון בונים במיוחד עבור המצבה עם המידות המתאימות).


האדנית תורמת רבות לסביבת המצבה והופכת אותה לנעימה וירוקה. מדובר על שיטה עם עלויות סבירות יחסית, כאשר פעם אחת אנו בונים אדנית יציבה וחזקה ובפעמים הבאות דואגים לתחזק ולהשקות את הצמחייה שבתוכה.


ניתן כמובן לשלב את האדנית עם עץ קטן בתוכה שיגדל סביב הצמחייה. ניתן גם לשלב חלוקי נחל שחורים או לבנים, או בכלל לייצר אדנית ''נסתרת'' שהצמחים היוצאים מתוכה מסתירים את הבסיס שלה, ניתן לצפות בדוגמאות של מצבות הבאות בשיטת האדנית הנסתרת כמו זו שתיארנו כעת.


דוגמאות נוספות של מצבות מסוג זה ניתן למצוא גם בעמוד שלנו >> תמונות של מצבות

לחצו לצפייה במגוון דוגמאות של מצבות מיוחדות >> מצבות מיוחדות

לחצו לקריאה אודות כל שירותי המצבות שמספקים בבר גינון >> שירותי מצבות


דוגמה של עץ בסביבת חלקת הקבר

מימין: דוגמה של מצבה עם אדנית מותאמת אישית, צילום מקרוב של האדנית עליה דיברנו בתמונה הקודמת.

משמאל: דוגמה של מצבה עם חיבור של קשת עץ בין 2 ערוגות שנבנו במיוחד. גם כן נעשתה עבודה בהתאמה אישית לבקשת הלקוח, עץ שעוטף את המצבה מלמעלה ומספק לה צל מכובד לאורך רוב שעות היום. כמו כן, בתמונה אנו רואים את הצמחייה לאחר גיזום וטיפוח. במקרים אלה, ההשקייה והגיזום מתבצעים באופן קבוע לטובת שימור המראה והצמחייה לאורך שנים ארוכות.


שיטה זו מהווה יתרון נוסף לשיש המצבה, שנחשף פחות לשמש בימי הקיץ בזכות הצל שהעץ מספק לו לאורך היום. זו אחת מבין כמה דוגמאות של מצבות עם עץ מיוחד בסביבת הקבר.


שילוב של אדניות צמחים וחלוקי נחל שחורים

בדוגמה הזו של המצבה ניתן להבחין במצבה מרובעת. נבחר כאן עיצוב ייחודי שכולל בתוכו שיש מינימלי ושימוש ב-2 אדניות. האדנית המרכזית שחוצה את כל חלקת הקבר ומכילה בתוכה צמחייה מגוונת, ועוד 2 אדניות אבן המכילות חלוקי נחל. גם כאן תהליך ההשקייה מתבצע על בסיס קבוע כיוון שחלק מהצמחים עדינים ודורשים תחזוקה שוטפת לטובת עמידות מפני פגעי מזג האוויר.


דוגמאות של מצבות נוספות

מימין: צמחייה אותה שתלנו במסגרת 2 אבני השיש, כאשר האדמה שבין החריצים היא האדנית שעוטפת את כל חלקי הקבר. גם כאן, כמו בדוגמאות של מצבות אחרות שכבר ראינו - במהלך שטיפת המצבה, המים מחלחלים לאדמה מסביב ובכך מאפשרים שמירה על הצמחייה לאורך זמן ועמידות בפני פגעי מזג האוויר.


משמאל: דוגמה נוספת של מצבה זוגית, כאשר בין 2 אבני המצבה יש אדנית עם צמחייה מגוונת. אחת השיטות הנפוצות יותר כיוון שזו שיטת הבנייה אותה ניתן למצוא לרוב בבתי העלמין. גם כאן, בדוגמה של מצבה זו, אנו רואים אדנית שנבנתה בהתאמה אישית, בהתאם לגובה שיש המצבה וכמובן התאמת הצמחייה בהתאם לבקשת משפחת המנוח.


מקווים שעשינו לכם מעט סדר בנושא והצגנו בפניכם דוגמאות של מצבות שונות שיוכלו קצת לעזור לכם בבחירה שלכם, אם אתם זקוקים לייעוץ והכוונה אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו באמצעות כפתור הווטסאפ המופיע באתר, או אם נוח לכם יותר לפנות אלינו בטלפון:

לחצו וחייגו ליצירת קשר עם עזרי גולן יעיש וקבלת מידע נוסף על דוגמאות של מצבות >> 054-451-1665

11 views0 comments