שיש למצבות

שיש למצבות עמיד יותר לאורך זמן או שבכלל עדיף אבן? אולי השאלה הכי נשאלת בעת המעמד הרגיש של בחירת המצבה. יש הרבה סוגי שיש ואבן למצבות, אנו הולכים להרחיב על העיקריים מביניהם.
ערוגות עץ עם המון פרחים צבעוניים סביב מצבה.jpeg

אנו מספקים שירותי גינון וטיפוח למאות מצבות. השקייה, גינון, ניקיון, חידוש מצבות, שיפוץ המצבה ועוד...

עזרי גולן יעיש זמין עבורכם: 054-451-1665

(השירות ניתן על בסיס חודשי או חד פעמי)

מצבות שיש גרניט עמידות לאורך זמן ארוך במיוחד

אחת הבחירות הנפוצות ביותר למצבות היא הבחירה בשיש גרניט. לא סתם הפך שיש זה לנפוץ בקרב קבלני המצבות. מדובר על שיש חזק במיוחד המסוגל לעמוד לאורך שנים ארוכות מול פגעי מזג האוויר.

ממה עשוי שיש גרניט?
אנחנו מדברים כאן על חומר קשה במיוחד, בעל מראה של טקסטורות מיוחדות. זו גם הסיבה אגב ששיש גרניט משמש גם כחלק מעיצוב בתים, אולמות, משרדים, מגדלי יוקרה ועוד. ישנם קבלני בנייה המשתמשים בו גם לצורך חיפוי קירות, ריצוף, חיפוי קירות פנים וכד'.

13.jpeg
גינון סביב חלקת הקבר.png

מצבות העשויות אבן חברון

כנראה הבחירה הכי נפוצה בישראל כיום לבניית מצבות. מקור אבן החברון נמצא בהרי ירושלים. כאן אנחנו מדברים על סלע גיר קשה הנחצב לאורך השנה בהררי הבירה הירושלמית. אבן חברות מתאפיינת בצבעים בהירים המזכירים את גוון צבע החול.
אבן חברון נחשבת לאיכותית בעלת מראה מכובד ואף חסינה ועמידה בפגעי מזג האוויר. מדובר על האבן למצבות הממלכתית ביותר בישראל כיוון שזו האבן הכי נפוצה בבתי העלמין הצבאיים.

שיש טורקי למצבות

גם היא נחשב לנפוצה מאוד בקרב קבלני המצבות בישראל. את השיש הטורקי מייבאים כמובן מטורקיה במהלך כל עונות השנה. השיש הטורקי מתאפיין בעיקר בצבעי אפור-תכלת ובכל מיני סגנונות שונים ומיוחדים. 
יתרון משמעותי למצבות השיש הטורקי הוא העובדה שניתן ללטש את השיש בצורה די פשוטה. כמו כן, גם כאן אנחנו מדברים על שיש עמיד עם יכולות חסינות עמידות מאוד לאורך שנים ארוכות.

ערוגות פרחים סביב המצבה.jpeg
19.png

תהליך החלפת פלטת שיש או אבן למצבה קיימת

תהליך החלפת פלטה למצבה קיימת הינו מאתגר ואינו פשוט בתחום שירותי מצבות. אנחנו מדברים על תהליך עבודה יקר הדורש משאבים מיוחדים לביצוע. כמו כן, הליך זה מתבצע לעיתים נדירות בהחלט.
ברוב המקרים אנו ממליצים למשפחות המנוח להדביק פלטה חדשה על הישנה. לפעמים צריכים לבצע הדבקה רק על 'כרית' המצבה ולפעמים על גוף המצבה.
ישנם מקרים שהדבר אינו מתאפשר, והדבר היחיד שניתן לעשות הוא להחליף לגמרי את הפלטה הקיימת. בכל מקרה, מדובר על מקרים נדירים וחריגים ביותר, שבהם צריך להתייעץ עם רב פוסק הלכה מומחה בדיני קבורת וקדושת הנפטר.

יצירת קשר לבירור שירותי שיש למצבות

צריכים מידע נוסף? מעוניינים לשמוע פרטים נוספים אודות השירות שלנו? אנו, בבר גינון מצבות, זמינים לשירותכם עם סבלנות מכל הלב. עם ניסיון רב, ובסבלנות רבה, נספק לכם תשובה לכל שאלה ונשתדל לעשות את הטוב ביותר עבורכם, ועבור מצבות יקירכם.

  עזרי גולן יעיש זמין עבורכם: 054-451-1665